2024. május 06. | Ivett, Frida, Judit

Kimle ellen nehezebb volt

09/03
11:30

Harmadik bajnoki mérkőzésén is nyerni tudott a Kunsziget SE megyei III. osztályú labdarúgó csapata. A hétvégén Darnózseli ellen lépnek pályára csapataink; kezdődik az U16-os bajnokság is: Hegyeshalomba látogat a serdülőcsapat.

Kimle - Kunsziget 3-1 (1-0)
Megyei III. o. tartalék mérkőzés
Kunsziget: Laczkó - dr. Kovács, Szalai Á., Walli, Nagy K., Németh P., Kőszegi, Mészáros Á., Horváth Cs., Nagy A., Luka D. Edző: Szabó Attila

Kimle - Kunsziget tart

Tartalékcsapatunk sajnos ezúttal is tartalékos csapat volt, cserénk ezúttal sem volt. A kimlei csapat már a 13. percben megszerezte a vezetést: jó 30 méterről talált a kapuba Pető, Laczkó Norbert sajnos eléggé kinn állt, így nem érhette el a labdát. Az 50. percben egy kontra után növelték előnyüket a hazaiak. Nagy Krisztián harcossága révén szépített Kunsziget a 63. percben, a végső szót a kimlei Gyergyovits találata mondta ki: 3-1-re nyertek a hazaiak.
Csapatunk a nyolcadik helyen áll 1 ponttal.

Kimle - Kunsziget 0-1 (0-1)
Megyei III. o. mérkőzés
Kunsziget: Babos - Krausz, Szeredi, Sághy, Sallai  - Molnár A., Horváth Z. (Saru), Volner G., Molnár Z. - Eperjesi (Roll M.), Szigeti. Edző: Szabó Attila

Kimle - Kunsziget m3

Első számú csapatunk számára a Kimle elleni mérkőzés volt talán az eddig háromból a legnehezebb. A hazaiak pontosabban és szervezettebben játszottak két korábbi ellenfelünknél, de igazán komoly gólszerzési lehetőségük nem sok akadt a jól működő kunszigeti védelemnek köszönhetően. A Volner Gábor buktatásáért megítélt büntetőből már az első félidő közepén vezetéshez juthattunk volna, azonban Eperjesi erősen, a kapu jobb oldalába lőtt tizenegyesét hárította a kimlei kapus. A 41. percben azonban már Eperjesi "nyert": szabadrúgása 20 méterről védhetetlenül csapódott a rövid felsőbe. A második félidőre a hazaiak lendülete alább hagyott, de a kunszigeti csapat nem tudta kihasználni a lehetőségeit, így maradt az 0-1.
Csapatunk 8 rúgott és 1 kapott góljával a harmadik a tabellán.

HÉTVÉGI PROGRAM
U16-os csapat

A legnagyobb változások a serdülőcsapatokat szokták érinteni a szezonkezdet idején, ez várható idén is. Minden eddiginél fiatalabb csapatunk az első fordulóban Hegyeshalomba látogat. Az előző idényben Hegyeshalom ellen hazai pályán tudott nyerni a kunszigeti serdülőcsapat.

Megyei III. o. csapat

Első három mérkőzésén nyolc gólt lőtt, és mindössze csak egyetlen gólt kapott a kunszigeti első számú csapat. Két másik csapatnak azonban jobb a gólkülönbsége, így a Kunsziget 3 forduló után csak a harmadik helyen áll. A Darnózseli otthon kikapott 4-3-ra a MITE csapatától az első fordulóban, aztán két győzelem következett: idegenben verték 4-1-re a Lébény II-t, hazai pályán pedig 3-2-re a Levél csapatát. A mérkőzést Prikler István vezeti (ő volt az Ásványráró elleni mérkőzés játékvezetője).

Tartalék csapat

Első győzelmére vár a kunszigeti tartalékcsapat: egyetlen pontját Ásványráró ellen szerezték hazai pályán, Halászin és Kimlén kikaptak. Darnózseli az első fordulóban 5-0-ra kikapott a MITE csapatától, utána 3-2-re verték a Lébény II-t és 4-1-re nyertek a Levél ellen is. A tartlék mérkőzés játékvezetője - akárcsak múlt héten - Strobl Zoltán lesz.