A Győri Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás a Kunsziget községet is kiszolgáló öttevényi hulladékudvarát 2010. augusztus 24-én megnyitotta. A létesítmény próbaüzemmel működik. |
2010. márciusától az ügyfelek számára ingyenesen használható hulladékudvarok helyettesítik az eddig évente egyszer megtartott házhoz menő lomtalanítást. A hulladékudvarok, a meghatározott nyitva tartási napokon és időpontokban egész évben az Önök rendelkezésére állnak.
A hulladékudvarok azért épültek, hogy az arra jogosultak, a nagyobb mennyiségben összegyűlő vagy a mérete miatt a kukába nem tehető hulladékot környezetbarát módon elhelyezhessék. A hulladékudvarok nyitva tartása a lakosság jellemző életviteléhez igazodik. Az udvarba történő beszállítás előtt a jogosultságot igazolni kell. Erre azért van szükség, mert a hulladékudvarok üzemeltetésének költségét és a hulladék Győr-sashegyi hulladékkezelő Központba szállítását, valamint előkezelésének költségeit azon ügyfelek térítik meg, akik rendre befizetik a hulladékszállítás díját. A jogosultság igazolására Győrben a Győr Kártya, vidéken hulladékgyűjtési számla felső része szolgál. Hamarosan postázásra kerülnek a következő hulladékgyűjtési számlák, ezeken lesz egy leválasztható „ügyfélkártya", amellyel az ügyfél igazolhatja jogosultságát a beszállításra. Az ügyfél-azonosítást nagyon komolyan veszi a szolgáltató, hiszen a szigorú környezetvédelmi előírásoknak és a társadalmi elvárásoknak megfelelően minden kilogramm beszállított hulladékkal el kell számolni. Már a beszállítás előtt célszerű szétválogatni a hulladékot, így időt spórolhat önmagának és a sorban ön mögött álló ügyfélnek is. A háztartási mennyiségben beszállítható hulladékfajták a következők: lom, kertészeti nyesedék, gumiabroncs, valamint elektronikai, műanyag, fém, üveg, textil, papír és veszélyes hulladék. Ugyanitt építési törmelékből havonta 1 m3 helyezhető el. Gyakran felmerül, hogy füvet és falevelet miért nem lehet a hulladékudvarokba beszállítani? A fás szárú és a lágy szárú zöldhulladékok feldolgozása eltérő módon történik. A füvet és a falevelet a lebomló anyagok gyűjtésére rendszeresített barna fedeles kukába kell dobni. A fás szárú hulladékot aprítást követően a szennyvíziszapból történő komposzt készítéséhez használják, míg a lágyszárú füvek és falevelek zúzást követően a komposztálóba kerülnek, ezért nem keveredhet a két anyag. A nyitásuk óta a hulladékudvarokat is egyre nagyobb arányban használja a lakosság. Szereztünk azonban rossz tapasztalatokat is. Sajnos vannak, akik nyitvatartási időn kívül a hulladékudvar kapujában és környékén hagyják a szemetet. Ezért az udvarokat és környéküket már mindenhol kamerarendszer figyeli. A jövőben az ilyen környezetszennyezést bizonyító felvételeket a szolgáltató vágatlanul hozza nyilvánosságra az interneten és a médiában. A hátsó oldalon megtalálhatja az összes hulladékudvar nyitva tartását.
A pénztár nyitvatartási rendje:
Kedd: 8.00 - 12.00
Csütörtök: 13.00 - 16.00
Az adóügyi előadó ügyfélfogadása:
Csütörtök: 8.00 - 12.00