2024. április 19. | Emma, Malvin, Zseraldina

Örömfoci Darnózseli ellen

09/08
13:30

Negyedik meccsét is megnyerte a Kunsziget a megyei III. o. mosonmagyaróvári csoportjában, Darnózselit 5-1-re vertük. A tartalékcsapat döntetlent játszott, a serdülőcsapat tisztes helytállás mellett is 4-1-re kikapott Hegyeshalomban. Hétvégén a legfiatalabbak Kunszigeten fogadják Győrladamért, a nagyobbak Mecsérre látoganak.

Hegyeshalom - Kunsziget 4-1 (2-1)
Megyei III. o. mérkőzés
Kunsziget: Mészáros - Csala, Nagy D., Tóth L., Nagy A., Szalai Cs., Luka, Nagy L., Saru, Szalai H. Edző: Kopp András
Csapatunk nem elég, hogy jóval fiatalabb az ellenfeleknél, Hegyeshalomban nem is tudott 11 játékossal kiállni. Ennek ellenére derekason tartotta magát a csapat, Nagy Alex jól irányította a védelmet. A 10. percben lesgyanús helyzetből szerzett gólt a hazai csapat. A kunszigeti csapat több "levegőhöz jutott" ezután, a kaputól 21 méterre Csala Dávidra támaszkodva fejelt egy hazai játékos, a jogosan megítélt szabadrúgást Luka élesen-erősen a kapura lőtte, amely a kapusról a kapuba pattant. A félidő vége előtt újra előnyhöz jutottak a hegyeshalmiak. A második félidőre alaposan rányomta a bélyegét az, hogy a kunszigeti csapat többsége 11 évesekből áll, míg az ellefélnél sok volt a 14-15 éves játékos. Bár szinte végig a hazaiak támadrak, gólt mégis csak kettőt lőttek, egyet a  félidő legelején egyet pedig a legvégén. Lehetőségek a kunszigeti csapat előtt is akadtak, Luka Dániel kontrákból többször is helyzetbe került, azonban újabb gólt nem sikerült lőni.

Hegyeshalom - Kunsziget u16

Kunsziget - Darnózseli 1-1 (0-0)
Megyei III. o. tartalék mérkőzés
Kunsziget: Nagy A. - Szalai Á., Szalai M., Szalai S., Roll D., Nagy K., Németh P., Kőszegi, Mészáros Á., Horváth Cs. (Szalai Cs.), Luka D. (Sági D.) Edző: Szabó Attila
Sorra dolgozta ki a helyzeteket a kunszigeti csapat a mérkőzés egészében, azonban a befejezésbe mindig hiba csúszott. Az első félidőben legalább három ziccert hagytunk ki, a második félidőben aztán "benn ragadt a védelem az öltözőben" és kaptunk egy odafigyeléssel elkerülhető gólt. A sok kunszigeti helyzet aztán góllá érett a 82. percben: Szalai Ádám Sági Dávid beadását közvetlen közelről fejelte a kapufára, ahonnan a labda a kapuba vágódott.
Kunsziget 2 ponttal a 9. helyen áll.

Kunsziget - Darnózseli tart

Kunsziget - Darnózseli 5-1 (2-0)
Kunsziget: Babos - Krausz, Szeredi, Sághy, Sallai (Roll M.) - Molnár A., Horváth Z. (Walli), Volner G., Molnár Z. - Eperjesi (Saru), Szigeti. Edző: Szabó Attila
Magabiztos védekezésünk mell ezúttal eredményes támadójáték is társult. A 13. percben Sághy József kezdte meg a gólgyártást, a pálya bal széléről, a kaputól 30 méterről lőtt a hosszúba. Szigeti Zsolt a 29. percben kicsit közelebbről talált a hálóba. Az 50. percben Volner Gábor egy egyéni akció végén a kapus lába mellett talált a rövid alsó sarokba, aztán 10 perc múlva szintén Volner volt eredményes. Egy bal oldalon vezetett akcióból szépítettek a vendégek, talán először hagyott ki a kunszigeti védelem a gólnál. A kunszigeti támadások nem maradtak abba, Saru beállítása után Szeredi András a védősorból előbbre húzódott, aminek az lett az eredménye, hogy erőszakossága és helyzetfelismerése révén a 85. percben gólt lőtt, így alakult ki az 5-1-es kunszigeti győzelem.

Kunsziget - Darnózseli m3

Nagy Ferenc darnózseli szurkoló felvétele.
Hétvégi program:
U16-os bajnokság
A kunszigeti serdülőcsapat hazai pályán Győrladamér ellen lép pályára szombaton. Mindkét csapat vereséggel kezdte a szezont, Kunsziget Hegyeshalomban kapott ki 4-1-re, Győrladamérról a dunaszegiek távoztak egy 6-3-as győzelemmel múlt héten. Győrladamér ellen a két legutóbbi meccsünket megnyertük, tavaly idegenben 6-1-re, hazai pályán 15-1-re nyertünk. A mérkőzésr Kovács Georgina és Bertalan Dávid vezeti.

Tartalék bajnokság
A kunszigeti tartalékcsapat első győzelmére vár, Ásványráró és Darnózseli ellen döntetlent értünk el, két ponttal a 9. helyen áll a csapatunk. 3 pontos Mecsér, egyetlen győzelmüket a Lébény II. ellen aratták, a többi három meccsen kikaptak. A mecséri meccs utáni két fordulóban nem lép pályára a kunszigeti tartalékcsapat, mivel az első számú csapatunk aktuális ellenfeleinek nincs tartalékcsapata. A mérkőzést Angyal Lajos vezeti.

Megyei III. o.
Négyből négy meccsét megnyerte a kunszigeti csapat, legutóbb minden eddiginél magabiztosabb játékkal vertük Darnózselit 5-1-re. A szintén hibátlan MITE csapatára nehéz meccs vár Újrónafőn, a tabella élén - szintén hibátlanul álló - Várbalog szabadnapos lesz. A Kunsziget hétvégi ellenfele a Mecsér lesz, ahol öt olyan játékost is találunk, akik nemrég még a Kunszigeten fociztak. A megyei III. osztály tavalyi utolsó helyezettje volt a mecséri csapat, most a hatodik helyen állnak két győzelemmel és két vereséggel. Legutóbb kupameccsen találkozott a két csapat augusztusban, akkor 3-0-ra nyert a Kunsziget. A játékvezető Nyerges László lesz, segítői Angyal Lajos és Németh András.